Oben Budak

Yazar, DJ, Guru!

Son zamanlarda kitabı “Falan Filan” ile yazın dünyasının ilgi odağına yerleşen ve bir solukta okunan eseri ile adından sıkça ve beğeni ile söz ettiren Oben Budak, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü’nden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera Şan eğitimi aldı. Daha sonra Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak mankenlik ve reklam oyunculuğu, TRT’de seslendirme yaptı.

Kral TV’nin ilk VJ’lerinden biri olarak daha yakından tanıdığımız Budak, Star TV ve ATV’de sunuculuk yaptı. Sadece ekranlarda değil, yazılı basında da etkin görevlerde bulundu. Aktüel dergisinde muhabirlik, Harpers Bazaar’da moda editörlüğü ve FHM’de yayın yönetmenliği yaptı.
Sabah gazetesinde “Müziklerin Efendisi” köşesinde, müzik; “Trendoben” köşesinde aktüalite, stil ve trendler konusunda yazılar yazdı. Daha sonra Habertürk gazetesinde Jöntürk’ü yazmaya başladı.
Hobi olarak girdiği DJ’lik dünyasında, Discoben adıyla aranılan bir isim haline geldi. Pek çok farklı yerde sergilediği performansları ile adından sıkça ve hayranlıkla söz ettirmeyi başardı.
Oben Budak, Gurunzi.com’da hayatın her alanında; beğendiği, sevdiği , kullandığı ürünleri paylaşıyor, araştırmaya ve keşfetmeye devam ediyor.
Bizi Tercih Edenler